Neohodnoceno

Boswellia a Kurkuma

       

Krátký popis: Působí jako silné antirevmatikum na uzdravení chronických zánětlivých nemocí. Zároveň působí jako silný antioxidant.

Balení: 60 měkkých gelových kapslí s 300 mg Boswellia serrata a 300 mg Curcuma longa.

Dávkování: 1 kapsle denně nezávisle na jídle a zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Tento doplněk stravy není vhodný pro těhotné a kojící ženy a malé děti. Skladujte na suchém místě při pokojové teplotě do 25 °C.

Skladem (>5 ks)
Kód: 3496
Značka: Swanson
319 Kč
Kategorie: SHOP
Působí jako silné antirevmatikum na uzdravení chronických zánětlivých nemocí. Zároveň působí jako silný antioxidant.:

Boswellia a Kurkuma

Kurkuma je běžnou přísadou v ajurvédské medicíně na hojení ran a léčbu kožních onemocnění. Má jasně žlutou až oranžovou barvu a zabarvují se jí nejen jídla,ale i šaty v Indii. Po celá staletí se jí na Dálném východě připisují magické vlastnosti a na mnoha ostrovech Pacifiku se nosí na ochranu proti zlým duchům.Je mírně aromatická, voní kořenitě a svěže s nádechem pomerančů a zázvoru.

Kurkuma

Hlavní složkou kurkumy je kurkumin, který dokáže zablokovat enzym podporující růst nádorů. Studie potvrdily, že tato látka může pomoci předcházet nebo dokonce i léčit několik druhů rakoviny, včetně prostaty, kůže a tlustého střeva. Spolehlivým bojovníkem při prevenci rakoviny prostaty je v kombinaci s květákem, kdy mohou společně zastavit vývin takového onemocnění. Klinické testy u myší zase prokázaly, že kurkuma brání šíření rakoviny prsu do plic.

Exotické koření si umí poradit i se vznikem melanomu kůže, kdy způsobuje zánik nemocných buněk.Určitě jste už slyšeli o tom, že byste měli jíst barevné potraviny. Nejen proto, že vypadají dobře na talíři, ale zejména pro jejich antioxidační účinky.Kurkuma působí proti volným radikálům, které mají za vinu předčasné stárnutí a oslabení buněk v těle. Lékaři hovoří o ní jako o zázračném prostředku,který posiluje funkci vnitřních orgánů, čistí krev a chrání pokožku před negativními vlivy. Prospívá i diabetikům, protože harmonizuje hladinu cukru v krvi.

Má příznivé účinky na obranyschopnost, vitalitu organismu a psychickou pohodu.Studie z roku 2009 publikována v deníku Biochemistry and Biophysical Research Community (Vědecká komunita biochemie a biofyziky) objevila, jak kurkumin může být prospěšný při léčbě cukrovky.Konkrétně tím, že aktivuje AMPK (který zvyšuje zužitkování glukózy) a potlačuje expresi specifického genu odpovědného za snižování produkce glukózy v játrech.Dokonce je kurkumin 500 až 100 000 krát silnější účinek než metformin při aktivaci AMPK a jeho konečném cíli - acetyl carboxylázy (ACC).

Ve zkratce by jsme účinky kurkumy shrnuli takto:

  • působí jako silný antioxidant
  • eliminuje volné radikály
  • Protizánětlivý - výborný na onemocnění kloubů (artritida, revma - revmatoidní artritida)
  • Působí jako antiseptikum a protibakteriální - ošetření a dezinfekce popálením a ran pomáhá zmírňovat otoky při výronech
  • Působí jako regulátor metabolismu tuků - jednodušší hubnutí pomáhá zlepšovat trávení
  • Pročištění (detoxikace) jater a posílení činnosti jater
  • Napomáhá zvládat psychické ťažkosti

Boswellia

Boswellia serrata je jedním z nejcennějších a nejznámějších indických stromů. Co je pro lidstvo tak cenné na tomto nijak zajímavě vypadajícím stromu je boswellova kyselina, která dokáže v těle působit jako nesteroidní antirevmatikum, díky tomu že neinhibuje produkci cyklooxygenázu-1, nemá dráždivé a poškozující účinky na sliznici žaludku, které způsobuje právě dlouhodobé užívání nesteroidních antirevmatik .Boswellové kyselina se objevuje v pryskyřici, která se získává z kůry stromu. Takto získaný extrakt byl používán po staletí v asijské a africké lidové medicíně k léčbě chronických zánětlivých onemocnění, stejně jako na řadu dalších zdravotních potíží.

Tyto pozitivní účinky je třeba nejprve vyzkoušet v praxi a z tohoto důvodu bylo provedeno velké množství zdravotnických studií na pozitivní nebo negativní dopad na organismus člověka. Další zajímavé studie patří zejména ty, které pojednávají o boswellové kyselině a její pozitivním účinku na osteoartrózu, ravmatoidnú artritidu, astma, zánětlivé onemocnění střev.

Tyto studie jednoznačně ukázaly, že Boswellia serrata může snižovat záněty a může být prospěšná při léčbě osteoartrózy, revmatoidní artritidy, astmatu, zánětlivém onemocnění střev.Rovněž se zjistilo, že Bosweillia je účinným prostředkem v boji proti ztrátě kloubní chrupavky. Navíc některé studie prokázaly, že obsažená látka může být prospěšná při léčběněkterých druhů rakoviny, jako je leukémie a rakovina prsu. Některé studie ukazují, že kyselina boswelliová může zabránit tvorbě leukotrienů v těle. Leukotrieny byly identifikovány jako příčina zánětu a příznaků astmatu.Boswellia serrata - Indický kadidlovník má nezastupitelné pozitivní účinky v boji proti osteoartróze, projevech bolestí a zánětů.

Jedna studie zveřejněné v časopise Phytomedicine zjistila, že všech 30 pacientů s osteoartrózou, bolesti kolen, kteří užívali Boswellia potvrdili snížení bolesti kolen. Stejně tak byly potvrzeny pozitivní výsledky v rámci možnosti chůze. Studie zmiňuje také zvýšení fyzické odolnosti a zdatnosti. Ovšem klíčových výsledků bylo dosaženo po 90 dnech užívání Boswellia na problémy s koleny a to ve skupině pacientů, kteří užívali placebo a druhé skupině Bosweillia. Pacienti užívající Indický kadidlovník - boswellia označili shodně ústup zdravotních obtíží pohybového aparátu.Další pozitivní vliv je vědeckými studiemi označován v oblasti revmatoidní artritidy, zejména při snížení otoků kloubů. Některé výzkumy naznačují, že Boswellia může interferovat s autoimunitním procesem, který je vhodný při léčbě revmatoidní artritidy.

Vliv Boswellia byl prokázán studiemi také při zánětlivých střevních onemocněních, jako je Crohnova choroba a ulcerózní kolitida. Dokonce byl srovnán s Boswellia serrata v prvním botanickém herbáři. Účinky Bosweillie a speciální lék na předpis. Ukázalo se, že oba přípravky, jsou léčivé farmaceutické přípraveky, tak i Boswellia má významný vliv v boji proti Crohnově chorobě.

Složení: boswellia serrata, kurkuma (Curcuma longa), rýžová mouka, želatina, stearan hořečnatý, oxid křemičitý.

Balení: 60 měkkých gelových kapslí s 300 mg Boswellia serrata a 300 mg Curcuma longa.

Dávkování: 1 kapsle denně nezávisle na jídle a zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Tento doplněk stravy není vhodný pro těhotné a kojící ženy a malé děti. Skladujte na suchém místě při pokojové teplotě do 25 °C. 

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: