Hydratační elixír – Niacinamid

     

Krátký popis: Niacinamid se sněžnými řasami a vitaminem B5 účinně pomáhají v boji proti akné, ucpávání pórů a zároveň dodávají pleti potřebnou hydrataci.

Balení: 30 ml

Doporučené použití: Očistěte pleť jemným čisticím přípravkem a osušte ji. Poté použijte své oblíbené tonikum a naneste sérum v tenké vrstvě. Na závěr naneste svůj oblíbený hydratační krém a nezapomeňte na krém s ochranným faktorem SPF (sluneční filtr) pro ranní péči.

Upozornění: Tento výrobek je určen pouze pro vnější použití. Skladujte v suchu a mimo dosah malých dětí.

Můžeme doručit do:
27.2.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 143625
Značka: Nakup Zdrave
299 Kč
Kategorie: NZ produkty

Niacinamid se sněžnými řasami a vitaminem B5

Máte problémy s rozšířenými póry, nerovnoměrným tónem pleti nebo vám chybí zářivost a pružnost? Přinášíme vám řešení těchto problémů v podobě séra s 10% niacinamidem, sněžnými řasami a vitaminem B5.

Niacinamid

Niacinamid, známý také jako vitamin B3 a nikotinamid, je ve vodě rozpustný vitamin, který má mnoho výhod pro pokožku. V posledních letech se stal velmi oblíbenou složkou kosmetiky, objevuje se v tonerech, sérech a krémech.

Výhody niacinamidu

Pomáhá při léčbě akné

Jedním z nejčastějších kožních problémů je akné, a to nejen v mladém věku. Akné může také naznačovat hormonální problémy nebo určitou nesnášenlivost či alergii na některé alergeny v potravinách. V mnoha případech však lze akné pomocí správných kosmetických přípravků vyléčit.Studie z roku 2014 zkoumala vliv niacinamidu na tvorbu kožního mazu, protože nadměrná tvorba kožního mazu může ucpávat póry a způsobovat tvorbu pupínků. Tato studie potvrdila, že niacinamid má pozitivní protisvědivé účinky, antimikrobiální účinky a může inhibovat nadměrnou tvorbu kožního mazu.V roce 2017 byl proveden přehled několika studií. Byla vytvořena s cílem potvrdit bezpečné a účinné možnosti léčby, které by řešily vedlejší účinky a zvyšující se míru rezistence na antibiotika při současné léčbě. Niacinamid je vitamin se silnými protizánětlivými účinky, který by mohl být potenciální možností léčby bez antibiotik a vedlejších účinků. V šesti z osmi studií, v nichž byl použit lokální niacinamid, došlo k významnému snížení výskytu akné ve srovnání s výchozím stavem pacienta nebo k podobnému výsledku jako u jiných standardních způsobů léčby akné.

Sjednocuje tón pleti

Výzkum z roku 2019 zkoumal účinek niacinamidu na pleť 30 žen starších 30 let, které byly náhodně rozděleny do dvou skupin. Jedné byly podávány přípravky s niacinamidem, druhé placebo. Bylo potvrzeno, že lokální aplikace niacinamidu může pomoci zlepšit vzhled pokožky, zvýšit její pružnost, redukovat jemné vrásky a snížit hyperpigmentaci.Studie provedená na rekonstruované pigmentované epidermis (PREP) ukázala, že niacinamid narušuje interakci mezi keratinocyty a melanocyty, čímž zabraňuje melanogenezi. Moduluje také receptor aktivovaný proteázou (PAR-2), který se podílí na přenosu melanosomů z melanocytů do okolních keratinocytů. Klinické studie s 2% niacinamidem prokázaly, že po 4 týdnech léčby výrazně snižuje celkovou plochu hyperpigmentace a zvyšuje jas a sjednocení pleti.Niacinamid v koncentraci 5 % a více působí několika způsoby, aby zabránil vzniku nových barevných změn. Niacinamid dobře spolupracuje s látkami snižujícími zabarvení, jako jsou vitamin C, lékořice, retinol a bakuchiol.

Snižuje viditelnost pórů

Jak jsme se zmínili výše, niacinamid může snížit sekreci kožního mazu. Proto je niacinamid účinný i při zmenšování pórů.Dvanáctitýdenní studie zveřejněná v časopise Cosmeceuticals and Cosmetic Practice ukázala, že kombinace niacinamidu a kyseliny salicylové významně snížila výskyt pórů a hrbolatého povrchu pokožky. Póry se obvykle zvětšují, když jsou ucpané odumřelou kůží, prachem a kožním mazem. Tím, že niacinamid kontroluje a snižuje tvorbu kožního mazu, zabraňuje tomu, aby se póry zachytily přebytečným olejem a nečistotami, čímž zabraňuje jejich roztahování, a to vždy vede ke zmenšení pórů. Pleť je pak hladší.Naše sérum obsahuje 10 % niacinamidu.

Sněhové řasy

Řasy jsou oblíbenou složkou kosmetických produktů, ale už jste slyšeli o sněhových řasách? Sněžná řasa je druh zelené řasy, která se vyskytuje na vrcholcích hor v nejchladnějších klimatických oblastech světa.Sněžné řasy se vyskytují v nadmořských výškách 3000-6000 metrů a vznikají v těchto extrémně chladných klimatických podmínkách se zvýšeným UV zářením. Rostliny v těchto podmínkách nemohou přežít, ale sněžné řasy obsahují buněčný obranný mechanismus, který jim umožňuje prosperovat.  Vědecký výzkum sněžných řas odhalil úžasné účinky na pokožku na buněčné úrovni.

Proč jsou sněžné řasy tak užitečné?

Jednoduše řečeno, sněhové řasy znamenají stravu pro vaše kožní buňky. Stimuluje lidský "gen dlouhověkosti" zvaný KLOTHO. Tento gen dlouhověkosti prodlužuje životnost vašich buněk tím, že jim "nařizuje" jíst nízkokalorickou stravu. KLOTHO vyvolává v buňkách účinek omezení příjmu kalorií, takže energetický metabolismus buňky pracuje s maximální účinností. To umožňuje detoxikaci a obnovu buněk.Když jsou buňky na dietě, mají více energie na práci. Sněžné řasy zvyšují energii AMPK buněk až o 105 %. AMPK je zkratka názvu enzymu proti stárnutí - Adenosin Monophosphate Activated Protein Kinase. AMPK odstraňuje veškerý odpad a nečistoty v buňkách, které způsobují záněty, a chrání buňky před stresem a oxidací. Hladina tohoto enzymu s věkem klesá, ale sněžné řasy tomuto poklesu zabraňují.

Jak sněžné řasy prospívají zdravé pokožce?

Sněžné řasy posilují bariérovou funkci pokožky a zabraňují ztrátě vody přes epidermis. Bylo prokázáno, že již 2% koncentrace výrazně zlepšuje dlouhodobou hydrataci pokožky během pouhých dvou týdnů a hloubka vrásek se zlepšuje o 30 %. Jako bonus se díky této zázračné složce také zmenšily pigmentové skvrny.Výzkumem bylo také prokázáno, že sněžné řasy stimulují tvorbu kolagenu a zabraňují jeho rozpadu. Kolagen typu I a III je nejdůležitější pro kůži, vlasy a nehty. Sněžné řasy působí na buněčné úrovni, kde přesměrovávají aktivitu genů kolagenu I a III ve stárnoucích buňkách z nižší regulace na vyšší. To také způsobuje lepší vstřebávání kolagenu a krásně hydratovanou pleť.Naše sérum obsahuje 1 % sněžných řas.

Vitamin B5

Vitamin B5 je ve vodě rozpustný vitamin ze skupiny vitaminů B. Vitamin B5 je známý také jako kyselina pantothenová nebo pantothenát. Hraje důležitou roli při tvorbě červených krvinek a hormonů a také při přeměně tuků, bílkovin a sacharidů na energii. Při lokální aplikaci má pro pokožku mnoho výhod, ale při výrobě kosmetických přípravků je jeho použití náročné kvůli jeho nestabilní povaze.

Pomáhá při úlevě od akné

Jedna studie prokázala, že vitamin B5 pomáhá při akné v obličeji a snižuje počet aknózních skvrn na obličeji, pokud se užívá lokálně na problematická místa. Výzkumníci zaznamenali viditelné zlepšení stavu pokožky již po 12 týdnech používání.

Zajišťuje hydrataci pokožky

Vitamin B5 je zvlhčující látka, která přitahuje a udržuje vlhkost v pokožce. Jeho schopnost vyplňovat mezery mezi odumřelými kožními buňkami znamená, že také pomáhá zjemňovat pokožku, udržovat ji vlhkou a pružnou a zabraňuje jejímu vysoušení.Podporuje také bariérovou funkci pokožky prostřednictvím dvojího hydratačního procesu, je známo, že snižuje transepidermální ztrátu vody (TEWL) a také pomáhá snižovat nepříjemné pocity pokožky.Toto sérum může výrazně pomoci, pokud vás trápí akné, reguluje tvorbu kožního mazu, ale zároveň pleť nevysušuje a poskytuje jí hloubkovou hydrataci.Niacinamid je velmi dobře kombinovatelná látka s retinolem. Pokud chcete dosáhnout výsledků rychleji, doporučujeme vyzkoušet kombinaci těchto dvou sér. V ideálním případě používejte niacinamidové sérum ráno a retinolové sérum večer. Pokud vás také zajímají výhody používání retinolu, klikněte na tlačítko níže.Více informací o Retinolovém séru naleznete zde >>

Složení: Voda, niacinamid, glycerin, panthenol, extrakt ze sněžných řas, fosfolipidy, maltodextrin, xantanová guma, fenoxyethanol, ethylhexylglycerin, kyselina citronová.

Balení: 30 ml

Doporučené použití: Očistěte pleť jemným čisticím přípravkem a osušte ji. Poté použijte své oblíbené tonikum a naneste sérum v tenké vrstvě. Na závěr naneste svůj oblíbený hydratační krém a nezapomeňte na krém s ochranným faktorem SPF (sluneční filtr) pro ranní péči.

Upozornění: Tento výrobek je určen pouze pro vnější použití. Skladujte v suchu a mimo dosah malých dětí.

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: