Schizandra

       

Krátký popis: Extrakt z léčivé rostliny z Dálného východu známou pro vysoce koncentrovaný obsah zdraví prospěšných látek.

Balení: 90 kapslí 525 mg schizandry

Doporučené dávkování: 1 kapsle denně zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Můžeme doručit do:
17.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 3539
Značka: Swanson
329 Kč
Kategorie: NZ produkty
Extrakt z léčivé rostliny z Dálného východu známou pro vysoce koncentrovaný obsah zdraví prospěšných látek.:

Schizandra

Schizandra čínská neboli klanopraška čínská (Schizandra chinensis) pochází z Číny, Japonska a jižního Sachalinu. V tradiční čínské medicíně jsou její plody pro výjimečně koncentrovaný obsah zdraví prospěšných látek používány již tisíce let. Hlavní účinnou látkou rostliny je látka zvaná Schizandrin a Gomisin A.Pro medicínské účely je možné použít všechny její části včetně kořenů. Největší využití mají plody, které tvarem i vzhledem připomínají plody červeného rybízu. Vzhledem k mimořádně podpůrným účinkům při léčbě některých chorob současného, ​​tzv "moderního" a často stresujícího životního stylu se schizandry čínské v celém světě věnuje značná pozornost. Plody schizandry mají tak jako většina bobulovitého ovoce všestranné využití.

POUŽITÍ V TRADIČNÍ MEDICÍNĚ

Plody schizandry byly v léčitelství národů Dálného východu známé jako tonikum a stimulans působící především proti únavě a vysílení.

POUŽITÍ V MODERNÍ MEDICÍNĚ

Schizandra má velmi široký léčivý potenciál, z něhož jsou nejvýraznější tyto hlavní účinky: působí jako adaptogen a tonikum srdeční činnosti včetně podpory dýchání.Při dlouhodobém užívání zlepšuje ostrost zraku a citlivost vidění.Zvyšuje oční adaptaci v podmínkách tmy.Účinně pomáhá při regeneraci jaterní tkáně, léčbě poškození jater a ledvin.Snižuje bolesti zad, napětí ramen a svalů v oblasti krční páteře.Účinné látky mají vliv na centrální nervovou soustavu, stimulují kardiovaskulární systém a dýchací centrum, rozšiřuje periferní cévy a při dlouhodobém užívání zlepšují ostrost zraku.Je také účinná při léčbě astenie, depresivních stavů a ​​normalizuje krevní tlak.Schizandra býva používaná aj na liečbu impotencie, obličkových chorôb, hypoglykémia, posilňuje činnosť srdca a maternice. Ochraňuje pečeň a podporuje normálnu funkciu pečene vrátane produkcie žlče. Napomáha odbúravanie toxínov a zvyšovaniu prietoku krvi. Používa sa tiež pri bolestiach svalov v oblasti ramenných kĺbov a krčnej chrbtice, ďalej potom pri nervovom vyčerpaní, diabetu (znižuje cukor), vodnateľnosti, nočnom potení a astmy.

Účinky:

Adaptogenní účinky:

Zlepšuje činnost svalové práce, koordinaci pohybů a odstraňuje pocity únavy.

Antioxidační účinky:

Obsahové látky plodů Schizandry mají antioxidační účinky. Schizandrin působí jako "zhášeč" volných kyslíkových radikálů. Antioxidační účinky pomáhají ke zlepšení funkčního stavu artérií.

Účinky na játra:

Schizandra čínská zvýšením antioxidačních a detoxikačních procesů organismu pomáhá ke zlepšení funkčního stavu jaterní tkáně a její obnově. Extrakt z plodů zvyšuje kapacitu jaterního detoxikačního systému. Schizandrin je účinné hepatoprotektivum, které významně normalizuje jaterní funkce a má minimální vedlejší účinky.

Chemoprotektivní účinky:

Řada cytostatik v chemoterapiích při léčbě rakoviny vykazuje kardiotoxický účinek. Současná aplikace schizandrinu snižuje jejich kardiotoxicitu. Stejně tak u jiných léčbách, kdy byly podávány léky zhoršující funkci ledvin, vykazuje Schizandra čínská velmi dobré výsledky.

Vliv na kardiovaskulární systém:

Zjistilo se, že extrakt Schizandry stimuluje krevní oběh a současně zlepšuje pufrovací vlastnosti krve.

Neurotropními aktivita:

Výsledky dalších studií dokazují schopnost extraktů potlačovat projevy neuróz. Schizandrin ovlivňuje činnost CNS především působením na dopaminový systém. Ze studií vyplývá, že se jedná o zvýšení metabolického obratu dopaminu, bez přímého ovlivnění dopaminových receptorů.

Vliv na dýchací systém:

U Gomisinu A byl zjištěn antitusický účinek na dráždivý kašel. To potvrzující už dávné zkušenosti japonského a čínského léčitelství.

Protizánětlivé účinky:

Řada lignanů Schizandry má schopnost působit protizánětlivě. Schizandrin a Gomisin A, H, J a N vykazují antipyretické účinky. Analgetické účinky byly zjištěny u Gomisinu A a Schizandrinu.

Antihypertenzní aktivita:

Gomisiny H, J, N a G účinkovali jako antagonisté kalciového kanálu a mají tak schopnost snižovat patologicky zvýšený krevní tlak.

Myorelaxační působení:

Gomisin A a Schizandrin působí ve vyšších dávkách myorelaxačně, takže uvolňují napětí svalů v horní části páteře.

Složení: schisandra (Schisandra chinensis), želatina, mikrokrystalická celulóza (rostlinná vláknina), stearan hořečnatý, oxid křemičitý.

Balení: 90 kapslí 525 mg schizandry

Doporučené dávkování: 1 kapsle denně zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora Schizandra 2.1.2024 07:53
Dobrý den, chci se zeptat jestli se může brát nepřetržitě. Děkuji za odpověď.