Nejlepší Cordyceps - jak můžete posoudit kvalitu doplňku stravy Cordyceps?

Nejlepší Cordyceps - jak můžete posoudit kvalitu doplňku stravy Cordyceps?

 

Podle tradiční čínské medicíny (TCM) je Cordyceps preventivním a regeneračním prostředkem na podporu imunity, dýchacích, močopohlavních, trávicích a oběhových onemocnění a dalších systémů lidského těla. Pojďte se s námi podívat na kritéria pro vyhledání nejlepšího Cordycepsu.

Věděli jste, že: Cordyceps je rod parazitických hub, které rostou na larvách hmyzu? Když tyto houby napadnou svého hostitele, nahradí jeho tkáň, což vede k vyrůstání dlouhých stonků.

Na světě existuje velké množství hub, které mají příznivé účinky na lidské zdraví. Jednou z nich je rod Cordyceps. Zahrnuje více než 600 druhů hub. Většina z nich jsou endoparazité, kteří parazitují především na hmyzu a členovcích.

Co je Cordyceps?

Cordyceps je houba známá již mnoho let.Ve volné přírodě se tento druh houby vyskytuje jen zřídka. Pokud se však vyskytne, je třeba přejít k velmi obtížné části, a to k samotnému sběru. Proč je to tak obtížné? Důvodem je, že Cordyceps parazituje na larvách motýlů a hmyzu. Proto si vysloužil své jméno - housenka čínská. Právě pro svůj velmi vzácný výskyt se cordyceps v současnosti pěstuje především na speciálních farmách.

Druhy Cordycepsu:

Na světě existuje více než 700 druhů Cordycepsu. Dva hlavní druhy z nich byly identifikovány jako vhodné pro lidskou spotřebu. Jsou to Cordyceps sinensis a Cordyceps militaris.

Zdravotní přínosy Cordycepsu

 • Možné protinádorové účinky
 • Pomáhá zvyšovat energii
 • Má příznivé účinky proti stárnutí
 • Podporuje zdraví střev
 • Zlepšuje výkon
 • Pomáhá funkci ledvin a jater
 • Účinný při léčbě cukrovky
 • Podporuje zdraví srdce
 • Bojuje proti zánětu
 • Posiluje imunitní systém

Jak vybrat nejlepší Cordyceps?

Zkontrolujte druh Cordyceps:

 • Existují různé druhy Cordycepsu, nejčastěji se používají Cordyceps sinensis a Cordyceps militaris. Cordyceps sinensis je vzácnější a dražší, zatímco Cordyceps militaris je cenově dostupnější a obsahuje podobné účinné látky.

Zkontrolujte původ:

 • Zjistěte, odkud Cordyceps pochází. Kvalitní produkty často pocházejí z oblastí, kde se přirozeně pěstuje, například z vyšších poloh v Číně a Tibetu. Ujistěte se, že podmínky pěstování jsou čisté a bez kontaminantů.

Zkontrolujte způsob pěstování:

 • Divoký Cordyceps je vzácný a drahý, ale existují i kultivované formy. Pěstované Cordycepsy se často pěstují na substrátu a při správném pěstování mohou být velmi kvalitní. Ověřte si, zda je výrobce transparentní ohledně metod pěstování.

Analýza složení:

 • Zkontrolujte obsah účinných látek, jako je kordycepin a adenosin. Vyšší obsah těchto složek může znamenat vyšší kvalitu. Standardizované množství těchto látek by mělo být uvedeno na etiketách nebo v průvodní dokumentaci.

Recenze a doporučení:

 • Přečtěte si recenze ostatních uživatelů a podívejte se na doporučení odborníků. Dobrý produkt by měl mít pozitivní recenze a doporučení od lidí, kteří ho vyzkoušeli.

Která forma Cordycepsu je nejlepší?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď a záleží spíše na vašich osobních preferencích, která forma je pro vás nejpohodlnější a také cenově nejdostupnější.

 • Kapsle Cordyceps - jedná se o práškový extrakt plněný do veganských kapslí, které nedráždí žaludek.
 • Káva Cordyceps - vysoce kvalitní káva z Brazílie s přídavkem práškového extraktu Cordyceps. Pouhý jeden šálek kávy pokryje doporučenou denní dávku hub.
 • Cordyceps v prášku - jedná se o mletou sušenou houbu

Vedlejší účinky Cordycepsu

Cordyceps je považován za bezpečný pro většinu lidí, ale je třeba si uvědomit některé potenciální vedlejší účinky a interakce Cordycepsu.

Zejména pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo užíváte určité léky.

Někteří lékaři varují, že u problémů, jako je lupus, revmatoidní artritida nebo roztroušená skleróza, může Cordyceps problém zhoršit.

Hlavním důvodem je, že stimuluje imunitní systém a může interferovat s léky na tyto nemoci nebo nadměrně aktivovat některé imunitní buňky, proto se před užíváním Cordycepsu poraďte se svým lékařem.

Stejné varování platí pro všechny, kteří mají známou poruchu krvácení nebo srážlivosti krve, a také byste neměli užívat Cordyceps dva týdny před plánovaným chirurgickým zákrokem kvůli vlivu na srážlivost krve.

Stejně jako u jiných přírodních doplňků je důležité, abyste se nejprve poradili s lékařem, pokud užíváte Cordyceps společně s jinými léky.

Jak užívat Cordyceps?

Načasování užívání Cordycepsu může také záviset na vašich konkrétních zdravotních cílech:

Pro zvýšení energie a vytrvalosti se obecně upřednostňuje ranní příjem, zejména před vysoce intenzivním cvičením.

Během dne může zajistit stálý přísun esenciálních aminokyselin a beta-glukanů na podporu imunitního systému.

Odpolední konzumace vám pomůže snížit stres a únavu, a tak se vypořádat s poledním útlumem.

Nastartujte svůj den s Cordycepsem, zejména pokud ho užíváte pro jeho energetické vlastnosti. Přidejte si houbový prášek do ranního smoothie, kávy nebo čaje. Pokud dáváte přednost kapslím, můžete je užívat nalačno 30 minut před jídlem nebo se snídaní, pokud máte citlivý žaludek.

Doporučené dávkování:

Obecně se typická dávka Cordycepsu pro dospělé pohybuje mezi 1000 až 3000 mg denně. Optimální množství však může být ovlivněno věkem, hmotností a zdravotním stavem.

Je nezbytné začít s nižší dávkou (500 mg/den), sledovat reakce a podle potřeby ji upravit.

Pro celkovou pohodu užívají dospělí dávku 1 000 až 2 000 mg denně.

Může se Cordyceps vzájemně ovlivňovat s léky?

I když je Cordyceps známý svými příznivými účinky, je důležité mít na paměti možné interakce s jinými doplňky stravy nebo léky. Některé účinné látky v Cordycepsu mohou zesilovat účinky některých léků, což může vést k nežádoucím účinkům. Proto je vždy moudré poradit se s lékařem před přidáním Cordycepsu do svého doplňkového režimu a zejména pokud užíváte nějaké léky.

Závěr

Cordyceps je fascinující houba, která si v posledních letech získává stále větší oblibu. Tato jedinečná houba, tradičně používaná v čínské medicíně, má řadu zdraví prospěšných účinků, které stojí za to vyzkoušet. Cordyceps je známý pro své adaptogenní vlastnosti, což znamená, že může tělu pomoci lépe zvládat stres a zlepšit celkovou výkonnost. Kromě toho údajně podporuje imunitní systém, zvyšuje energii a vitalitu a může dokonce zlepšit sportovní výkon.

Pokud jste cordyceps ještě nevyzkoušeli, rozhodně stojí za to ho vyzkoušet. Můžete začít s malými dávkami a postupně je zvyšovat, abyste zjistili, jak na vás působí. Někteří lidé zaznamenali zvýšení energie a zlepšení nálady již po několika dnech užívání.

Rádi bychom vás vyzvali, abyste se s námi podělili o své zkušenosti s cordycepsem. Vaše zpětná vazba může být velmi užitečná pro další čtenáře, kteří zvažují vyzkoušet tuto houbu. Pokud máte zajímavé příběhy nebo postřehy, neváhejte se o ně podělit v komentářích pod článkem.

Nezapomeňte také navštívit náš blog, kde najdete mnoho dalších článků o zdraví, wellness a přírodních doplňcích stravy. Každý týden zveřejňujeme nové příspěvky, které vám mohou pomoci na cestě k lepšímu zdraví a vitalitě. Váš zájem a zpětná vazba nás motivují k tomu, abychom pokračovali v naší práci a přinášeli vám hodnotný obsah.