Kurkumin s piperinem 145 kapslí

 

Stručný popis: Kurkumin i piperin jsou přírodní účinné látky se silnými protizánětlivými účinky, obsahují velké množství antioxidantů a pomáhají chránit tělo před nemocemi a volnými radikály.

Balení: 145 kapslí 184 mg kurkuminu, 100 mg zázvoru, 61 mg anýzu, 61 mg fenyklu, 61 mg lékořice, 42 mg oxidu křemičitého a 20 mg piperinu.

Dávkování: 2 kapsle denně zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Není náhradou pestré a vyvážené stravy. Tento výrobek není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí.

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 143231
Značka: Nakup Zdrave
499 Kč
Kategorie: NZ produkty

Kurkumin s piperinem

Kurkuma, zejména jako koření, je v kuchyni často používanou ingrediencí a pravděpodobně ji dobře znáte.Znáte však také účinnou látku kurkumy, která se nazývá kurkumin? Kurkumin je po staletí jednou z oblíbených látek v indické ájurvédě a stává se oblíbenou látkou i v západní medicíně, a to především díky svým pozitivním účinkům na zmírnění bolesti a zánětu v těle.

Hlavní přínosy kurkuminu

Má protizánětlivé účinky

V roce 2016 byl proveden systematický přehled studií zaměřených na účinek kurkuminu na příznaky osteoartrózy. Bylo zjištěno, že pouhých 800 mg kurkuminu denně snižuje bolest a zánět způsobený osteoartrózou stejně jako nesteroidní protizánětlivé léky, jako je ibuprofen. Další studie z roku 2016 naznačuje, že kurkumin může pomoci předcházet bolesti a nepříjemným příznakům revmatoidní artritidy.Podle studie z roku 2017 se ukazuje, že již 400 až 600 mg kurkuminu denně má schopnost zmírnit příznaky zánětu v těle.

Působí jako silný antioxidant

Díky svým silným antioxidačním schopnostem má pozitivní účinky na činnost jater. Podle studií se zdá, že antioxidační účinek kurkuminu je tak silný, že může zabránit poškození jater toxiny.

Má pozitivní účinky na metabolismus

Kurkumin je také předmětem zkoumání vědců v souvislosti s metabolickým syndromem (MetS). MetS je komplexní syndrom, který zahrnuje inzulinovou rezistenci, hyperglykémii, hypertenzi, nízkou hladinu cholesterolu v lipoproteinech o vysoké hustotě (HDL-C), zvýšenou hladinu cholesterolu v lipoproteinech o nízké hustotě (LDL-C), zvýšené triglyceridy a obezitu.Část účastníků studie konzumovala po dobu 8 týdnů 1000 mg kurkuminu a 10 mg piperinu, zatímco druhá část dostávala placebo tablety. Bylo prokázáno, že kurkumin zmírňuje některé aspekty MetS tím, že zlepšuje citlivost na inzulín, potlačuje adipogenezi a snižuje zvýšený krevní tlak, zánět a oxidační stres. Kromě toho existují důkazy, že kurkuminoidy modulují expresi genů a aktivitu enzymů zapojených do metabolismu lipoproteinů, což vede ke snížení triglyceridů a cholesterolu v plazmě.

Má ochranné účinky proti nádorovým buňkám

Vědci zkoumají účinek kurkuminu na nádorové buňky již řadu let. Studií přibývá, ale existují důkazy, že kurkumin má ochranné účinky proti nádorovým buňkám.Vědci zjistili, že kurkumin je cytotoxický vůči různým nádorovým buňkám. Účinek kurkuminu závisí na typu buňky, koncentraci kurkuminu a délce léčby. Hlavním mechanismem, kterým kurkumin vyvolává cytotoxicitu, je indukce apoptózy. Kurkumin má také potenciál bránit rozvoji a progresi nádorovým buňkám tím, že působí na více kroků v procesu nádorového bujení. Působí jako blokátor nádorových buněk.

Piperin

Piperin je alkaloidní složka černého pepře. Piperin je jednou z oblíbených účinných látek v indické ájurvédě.

Má vysoký obsah antioxidantů

Volné radikály, nestabilní molekuly, které mohou poškodit buňky, vznikají v těle přirozeně a jako reakce na vnější stres. Nadměrné poškození volnými radikály může vést k vážným zdravotním problémům, včetně zánětlivých onemocnění, srdečních chorob a některých druhů rakoviny.Výzkum ukázal, že strava s vysokým obsahem antioxidantů může snížit poškození volnými radikály. Jedna studie například zjistila, že doplňky stravy s piperinem mohou zabránit nebo zpomalit progresi poškození volnými radikály a souvisejících onemocnění, jako je ateroskleróza, diabetes a rakovina.

Má protizánětlivé účinky

Metabolický syndrom (MetS) jsme zmínili výše a stejně jako kurkumin je i piperin účinný při jeho léčbě. Studie z roku 2020 naznačuje, že doplňky stravy obsahující piperin mohou pomoci snížit chronický zánět, který je způsoben metabolickým syndromem.

Pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi

V roce 2013 byla provedena studie na 86 pacientech, kteří byli náhodně rozděleni do dvou skupin. První skupina užívala doplněk stravy s piperinem, zatímco druhá skupina užívala placebo tablety. Studie trvala 8 týdnů a u skupiny, která užívala doplněk stravy s piperinem, bylo zjištěno zlepšení citlivosti na inzulín. To znamená, že hormon inzulin dokázal lépe regulovat příjem glukózy.

Zázvor

Zázvor je ve většině domácností zavedenou ingrediencí již po staletí. Kromě toho, že se používá jako koření, se používá také při nevolnosti, bolestech žaludku a dalších zdravotních potížích.

Má pozitivní vliv na metabolismus

Podle přehledu studií z roku 2018 byl zkoumán vliv zázvoru na plyny, které se tvoří ve střevním traktu během trávení. Tento výzkum naznačuje, že enzymy obsažené v zázvoru mohou pomoci rozložit a vyloučit tyto plyny, a tím ulevit od nepříjemných pocitů.Výzkumy navíc ukazují, že zázvor může pomoci zvýšit pohyb v trávicím traktu. Zázvor má také příznivý vliv na enzym zvaný pankreatická lipáza, který podporuje trávení v tenkém střevě.

Pomáhá posilovat imunitní systém

Komplexní průřezová studie z roku 2017 naznačila, že každodenní konzumace zázvoru může posílit imunitní systém. To může chránit před chronickými onemocněními a podpořit zotavení z jiných nemocí, jako je nachlazení nebo chřipka.

Pomáhá při prevenci kardiovaskulárních onemocnění

Studie z roku 2017, které se zúčastnilo 4 628 osob, zjistila, že každodenní konzumace zázvoru může chránit mimo jiné před ischemickou chorobou srdeční, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, hyperlipidémií, cerebrovaskulárním onemocněním a ztukovatěním jater. Autoři došli k závěru, že zázvor může mít potenciál jako preventivní léčba.

Může snížit oxidační stres v těle

Zázvor je vynikajícím zdrojem antioxidantů. Díky této vlastnosti může snižovat oxidační stres v těle. Oxidační stres, jak jsme se zmínili výše, může časem způsobit mnoho zdravotních problémů. Riziko vzniku těchto zdravotních problémů lze eliminovat pomocí zázvoru. Tuto skutečnost potvrdil přehled více než 100 studií.Zázvor je obecně bezpečný, doporučená denní dávka je až 4 g. Obvyklá dávka je 250 mg až 1 000 mg denně.

Anýz

Kromě toho, že anýz slouží v kuchyni jako koření, je známý svými silnými zdraví prospěšnými vlastnostmi a působí jako přírodní lék na řadu onemocnění.

Pomáhá při bolestech žaludku

V jedné studii bylo zjištěno, že anýz snižuje vylučování žaludeční kyseliny, čímž pomáhá předcházet žaludečním vředům a chrání buňky před poškozením. Díky této vlastnosti je velmi prospěšný v kombinaci s kurkuminem, protože kurkumin může mírně nadýmat.

Má protizánětlivé účinky

Jak jsme se zmínili výše, dlouhodobý zánět může způsobit závažná chronická onemocnění. V těchto případech může být klíčová prevence.Studie na zvířatech a ve zkumavkách naznačují, že anýz může zmírňovat zánět, a tím podporovat lepší zdraví a předcházet nemocem. Jedna studie na myších ukázala, že anýzový olej snižuje otoky a bolest.

Fenykl

Fenykl je v kuchyni i v lékařství již po staletí osvědčenou ingrediencí.

Zmírňuje křeče

Na základě jedné studie můžeme tvrdit, že pouhých 80 mg fenyklu (méně než naše denní dávka) je velmi účinných proti bakteriím, které způsobují zažívací potíže, průjmy a úplavici, stejně jako některé nemocniční infekce.Vzhledem k tomu, že kurkumin a piperin mohou mít tendenci nadýmat, fenykl je velmi účinný při jejich vyrovnávání a pomáhá při zmírňování těchto příznaků.

Chrání před volnými radikály

Podle jednoho výzkumu fenykl účinně odbourává volné radikály způsobující nemoci. Z toho vyplývá, že výtažky z fenyklu by mohly pomoci lidem odvrátit účinky mnoha chronických onemocnění, včetně rakoviny, aterosklerózy a zánětu.

Lékořice

V historii lidé používali kořen lékořice především ke zmírnění zánětů, zklidnění zažívacích potíží a léčbě problémů horních cest dýchacích.

Zklidňuje bolesti žaludku

Několik studií ukazuje, že doplňky stravy obsahující lékořici mohou zmírnit příznaky celkového podráždění žaludku a střev.Existují také studie zkoumající vliv lékořice na vznik žaludečních vředů. Bylo zjištěno, že lékořice je velmi účinnou látkou chránící tělo před tímto typem onemocnění.

Složení: kurkumin (extrakt z kurkumy standardizovaný na 90% obsah kurkuminoidů), zázvor, anýz, fenykl, lékořice, oxid křemičitý, piperin, hydroxypropylmethylcelulóza (obal kapsle).

Balení: 145 kapslí 184 mg kurkuminu, 100 mg zázvoru, 61 mg anýzu, 61 mg fenyklu, 61 mg lékořice, 42 mg oxidu křemičitého a 20 mg piperinu.

Dávkování: 2 kapsle denně zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Není náhradou pestré a vyvážené stravy. Tento výrobek není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí. 

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: