Koenzym Q10

       

Krátký popis: Podporuje ochranu buněk před poškozením a předčasným stárnutím. Úspěšně se používá při stavech chronické únavy, slabosti a nedostatku energie.

Balení: 60 kapslí po 30 mg koenzymu Q10

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně po jídle

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám. Skladujte na suchém místě a při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí.

Můžeme doručit do:
17.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 3392
Značka: Swanson
209 Kč
Kategorie: NZ produkty
Podporuje ochranu buněk před poškozením a předčasným stárnutím. Úspěšně se používá při stavech chronické únavy, slabosti a nedostatku energie.:

Koenzym Q10

Koenzym Q10 je pseudovitamín (látka podobná vitaminům), který se nachází v každé buňce lidského těla, zejména v aktivních a zatěžovaných buňkách srdečního svalu, mozku a játrech. Hraje důležitou roli při produkci energie a v ochraně buněk před poškozením a předčasným stárnutím. Jeho účelem v produkci energie na buněčné úrovni je získat energii za pomoci kyslíku (ve formě ATP) pro organismus. Díky tomu dodá energii a zvyšuje i aerobní sportovní výkon. Přispívá ke správné činnosti srdce, posiluje ho, jakož i imunitní systém.

Je silným antioxidantem a jeho přítomnost v těle člověka je nezbytná. Koenzym Q10 se úspěšně uplatňuje i při stavech chronické únavy, slabosti a úbytku sil. Snižuje riziko apoptózy (řádné buněčné smrti), podporuje také celkovou regeneraci dásní, působí proti jejich krvácivosti a rovněž zabraňuje jejich poranění. Obecně napomáhá rychlejšímu hojení ran, což je velmi důležité zejména u diabetiků, u kterých celý proces hojení bývá několikanásobně vyšší než u zdravých lidí. I přesto, že si ho organizmus částečně vytváří sám, jeho spotřeba je velmi vysoká, a proto je třeba jej doplňovat. Navíc, během stárnutí, opotřebení organismu a v dů-sledku různých jiných faktorů dochází k jeho nedostatku. Bez koenzymu Q10 není možný plynulý chod biochemických dějů v organismu člověka, protože umožňuje buňkám v těle přeměňovat přijaté živiny na potřebné zdroje energie. Vyšší nároky na koenzym Q10 mají aktivní lidé, sportovci a manuálně pracující.

Pokud v organismu dojde k poklesu koenzymu Q10 pod potřebnou hladinu, může se projevit sníženou výkonností, nižší tolerancí zátěže, sníženou pracovní aktivitou, únavou a sníženou schopností regenerace. Jeho nedostatek může vést k narušení energetické rovnováhy, což má za následek různé funkční poruchy organismu, s největším vlivem na srdce a posílení jeho činnosti. Dalšími důsledky jsou celkové oslabení organismu, ztráta vitality, snižování schopnosti koncentrace a urychlování stárnutí nejen tělesných orgánů, ale i kůže, protože dochází k poklesu schopnosti regenerace buněk v organismu.

Projevy nedostatku Koenzymu Q10:

 • Únava, vyčerpanost, nedostatek energie - po fyzické zátěži se cítíte unavení, už nemůžete vykonávat běžné denní aktivity, těžko se vám přemýšlí, necítíte dostatek síly ve svalech, máte zpomalené myšlení a rovněž se u vás může objevit deprese.
 • Oslabený imunitní systém - imunitní systém je vysoce metabolicky aktivní, čili pro svou správnou činnost a fungování potřebuje dostatek energie. Při nedostatku koenzymu Q10 se u vás častěji může vyskytovat některé z onemocnění, jako chřipka, herpes nebo nachlazení.
 • Krvácející dásně - nízká hladina koenzymu Q10 byla zjištěna u více než 60% pacientů trpících zánětem dásní.
 • Chronické bolesti - časté migrény nebo bolesti hlavy, bolesti svalů, fibromyalgie (chronická bolestivost svalů, které jsou citlivé i na dotek).
 • Onemocnění srdce - srdce je orgán, který potřebuje nejvíce energie ATP. Ta je tvořena právě pomocí koenzymu, proto při dlouhodobém nedostatku dochází ke sníženému přísunu energie do buněk. Následkem může být ischemie srdce, která může vyústit až do srdečního selhání, což už často bývá ireverzibilní stav.

Koenzym Q10 a jeho výhody:

 • posiluje srdce, cévy, svaly, aktivitu mozku
 • eliminuje únavu a vyčerpanost
 • dodává energii
 • chrání buňky před poškozením a stárnutím
 • podílí se na snížení krevního tlaku a krevního cukru
 • má antioxidační a protistresové vlastnosti
 • snižuje oxidaci LDL cholesterolu
 • urychluje rekonvalescenci a hojení
 • pozastaví a odstraňuje paradontózu, podporuje regeneraci dásní
 • urychluje regeneraci
 • podporuje výkonnost
 • podporuje imunitní systém

Složení: koenzym Q10, rýžová mouka, želatina, oxid křemičitý, stearan hořečnatý

Balení: 60 kapslí po 30 mg koenzymu Q10

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně po jídle

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám. Skladujte na suchém místě a při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí.

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: