Moringa

       

Krátký popis: Přirozená obranyschopnost těla proti oxidačnímu stresu a poškození buněk.

Balení: 60 kapslí s 400 mg extraktu z listů moringy

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně s jídlem a zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Můžeme doručit do:
27.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 4282
Značka: Swanson
259 Kč
Kategorie: NZ produkty
Přirozená obranyschopnost těla proti oxidačnímu stresu a poškození buněk.:

Moringa

Mnohostranně využitelnou univerzální rostlinu Moringa lze doporučit každému, kdo chce pokrýt svou denní extra potřebu mnoha důležitých vitamínů, minerálních látek a stopových prvků, aniž musel sáhnout k synteticky vyráběným výživovým doplňkem.Zdravá síla se ukrývá v listech Moringa, je vůbec nejbohatší rostlinou na živiny jaká je dosud známa. Množství cenných živin a životně důležitých látek v optimálním poměru se nachází především v listech nebo v prášku z listů. Zvláště je třeba zmínit vysoký obsah aminokyselin, protože v listech se našlo až 18 z 20 známých esenciálních aminokyselin. Lidský organismus je nedokáže sám vyrobit, jsou však důležitým faktorem pro přenos kyslíku v těle, schopnost koncentrace a mnohé důležité funkce mozku.V Moringa byl zjištěn i vysoký podíl antioxidantů.

Jsou nezbytné pro dobré fungování organismu, protože nás chrání před volnými radikály, které mohou být často příčinou onemocnění. Takzvané ORAC hodnoty ( "oxygen radical absorbance capacity"), pomocí kterých se dá zjistit, do jaké míry jsou zachycovány volné radikály, jsou při Moringa významně vyšší než u jiných rostlin. To dokazuje mimořádně dobré antioxidační vlastnosti rostliny.Zaujímavou je i nedávno objevená složka zeatín. Překvapivě obsahují listy moringy až 1000krát více zeatínu než jiné rostliny.

Zeatín je vlastně růstový hormon, který je zodpovědný za to, že Moringa tak rychle roste, protože se v ní nachází v hojném množství. V našem těle funguje zeatín však jako chemický přenašeč, který se stará o to, aby všechny důležité vitální látky, které se v Moringa nacházejí, mohli být lidským organismem přijaty a využity.Další přednost: zeatín blokuje odbourávání chlorofylu v listech. Díky tomu se proteiny a vitální látky nacházející se v listech Moringy odbourávají výrazně pomaleji, což je velkou výhodou pro další zpracování listů na prášek, protože i v něm zůstanou živiny dlouho zachovány.

Přehled nejdůležitějších složek a jejich funkcí:

• Esenciální aminokyseliny: chrání před volnými radikály

• Vitamin A: důležitý pro zdravý zrak

• Vitamin C: na posílení imunitního systému

• Vápník: nezbytný pro zdravé zuby a kosti

• Hořčík: stimuluje krevní oběh• Draslík: zajišťuje správný metabolismus

• Železo: důležité pro zásobování buněk kyslíkem

• Zinek: v organismu působí protizánětlivě

• Omega-3 mastné kyseliny: nezbytné pro správnou funkci mozku

• Zeatín: důležitý chemický přenašeč, který všechny tyto látky dopravuje tam, kde mají působit

Podobně jako vlastně všechny ostatní části stromu Moringa, dají se i její listy mnohostranně využít. V zemích původu se konzumují většinou syrové, vařené, dušené nebo pražené. Připravuje se z nich však také čaj, který se tradičně pije jako prevence proti chorobám a na podporu zdraví, ale používá se i zvenku, např. při kožních problémech. V našich zeměpisných šířkách je však důležitý především prášek z listů Moringy. Listy totiž sušením a mletím získají trvanlivost, aniž by ztratily svůj účinek, a dají se dopravit přímo k nám domů. Například ve forme kapsúl nám tak zázračný strom z Dálného východu poskytuje naši denní extra porci všech zmíněných živin a vitálních látek.

Složení: extrakt z listů moringy, želatina, rýžová mouka, může obsahovat jednu nebo obě následující složky: stearan hořečnatý, oxid křemičitý.

Balení: 60 kapslí s 400 mg extraktu z listů moringy

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně s jídlem a zapít dostatečným množstvím vody.

Země původu: USA

Upozornění: Produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: