Vitamin C sérum s retinolem

     

Stručný popis: Vysoce účinné sérum s velkým množstvím antioxidantů proti jizvičkám po akné a pigmentovým skvrnám. Posiluje kožní bariéru a sjednocuje pleť.

Balení: 30 ml

Doporučené použití. Poté použijte své oblíbené tonikum a naneste sérum v tenké vrstvě. Na závěr naneste svůj oblíbený hydratační krém a nezapomeňte na krém s ochranným faktorem SPF (sluneční ochranný faktor) pro ranní péči.

Upozornění: Tento výrobek je určen pouze pro vnější použití. Skladujte v suchu a mimo dosah malých dětí.

 

Můžeme doručit do:
29.5.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 143619
Značka: Nakup Zdrave
319 Kč
Kategorie: NZ produkty

Vitamin C sérum

Kombinace vitaminu C, mikrokapsulovaného retinolu, vitaminu E a F a aceroly? Toto sérum je ideální volbou, pokud vás trápí viditelné pigmentové skvrny, pleť bez života a celkově horší kvalita pleti. Podívejme se na jednotlivé složky a jejich přínos pro vaši pleť.

Vitamin C

Vitamin C je důležitou živinou pro řadu procesů v těle. Pomáhá udržovat pokožku zdravou a mnoho produktů péče o pleť obsahuje vitamin C. Odborný název vitaminu C je kyselina L-askorbová. Tělo si vitamin C nedokáže přirozeně vytvořit, proto je důležité používat ho jako doplněk stravy nebo ho aplikovat lokálně na problematická místa.Naše sérum obsahuje 10 % vitaminu C.

Přínosy vitaminu C pro pokožku

Chrání pokožku před volnými radikály

Vitamin C je jedním z nejdůležitějších antioxidantů v lidské kůži a je součástí komplexní skupiny enzymatických a neenzymatických antioxidantů, které společně chrání kůži před reaktivními formami kyslíku. Při vystavení kůže UV záření vznikají reaktivní formy kyslíku, jako jsou superoxidové ionty, peroxid a singletový kyslík.Vitamin C chrání pokožku před oxidačním stresem tím, že postupně přenáší elektrony a neutralizuje tak volné radikály. Tyto radikály mohou vyvolat řetězové nebo kaskádové reakce, které poškozují buňky.

Pomáhá při syntéze kolagenu

Vitamin C je nezbytný pro biosyntézu kolagenu. Kromě stimulace kvalitativních změn v molekule kolagenu se předpokládá, že vitamin C ovlivňuje také kvantitativní syntézu kolagenu. Vitamin C slouží jako kofaktor pro enzymy, které jsou zodpovědné za stabilizaci a zesíťování molekul kolagenu. Dalším mechanismem, kterým vitamin C ovlivňuje syntézu kolagenu, je stimulace peroxidace lipidů a produkt tohoto procesu, malondialdehyd, zase stimuluje expresi kolagenových genů.Vitamin C také přímo aktivuje transkripci syntézy kolagenu a stabilizuje mRNA prokolagenu, čímž reguluje syntézu kolagenu. Příznaky kurdějí, onemocnění z nedostatku vitaminu C, jsou způsobeny poruchou syntézy kolagenu. Klinické studie prokázaly, že lokální aplikace vitaminu C zvyšuje tvorbu kolagenu v mladé i stárnoucí lidské pokožce.

Redukuje pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny jsou tmavé skvrny na kůži, které jsou většinou způsobeny slunečním zářením. Pokud máte na obličeji, rukou, krku nebo pažích světle až tmavě hnědé skvrny, jedná se o nahromadění melaninu, který dodává pokožce barvu (pigment).Vitamin C interaguje s měďnatými ionty v místě tyrozinázové aktivity a inhibuje působení enzymu tyrozinázy, čímž snižuje produkci melaninu. Vitamin C působí také na perifolikulární pigment.V tříměsíčním výzkumu byl zkoumán účinek vitaminu C na pigmentové skvrny. Denní lokální aplikace kyseliny askorbové vedla k objektivnímu i subjektivnímu zlepšení stavu fotodestruktivně poškozené pokožky obličeje.

Mikroenkapsulovaný retinol

Jaký je rozdíl mezi retinolem v mikrokapslích a běžným retinolem?

Mikroenkapsulovaný retinol je technologie, která umožňuje účinným látkám proniknout hlouběji do vrstvy pokožky, než se aktivují. Lze ji považovat za technologii s časovým uvolňováním, protože prodlužuje dobu mezi okamžikem, kdy se přípravek dostane na pokožku, a okamžikem, kdy začne působit. Mikroenkapsulovaný retinol je stabilnější a účinnější, snadno se přenáší a cíleně se dostává do kožních buněk, kde je nejúčinnější. Tím se liší od tradičního retinolu, protože způsobuje menší vysušování, podráždění a odlupování pokožky, takže výrobek lépe snášejí i lidé s citlivou pokožkou.Náš výrobek obsahuje 1 % retinolu v mikrokapslích.

Výhody retinolu

Pomáhá při akné

Akné je časté onemocnění kůže. Když se póry ucpou odumřelými kožními buňkami a/nebo oleji, mohou se objevit černé a bílé tečky nebo jiné typy výtoků. Retinol pomáhá udržovat póry čisté tím, že snižuje hromadění kožních buněk. Kromě toho může blokovat záněty v kůži.Díky tomu, že pomáhá při obnově kožní stěny, pomáhá také při rychlejším hojení jizev po akné. Při pravidelném používání účinně zesvětluje i hlubší jizvy a celkový vzhled pleti bude krásnější a jednotnější.

Redukuje vrásky

Kožní buňky se přirozeně obnovují a odhalují pod sebou nové buňky. S přibývajícím věkem k tomu však dochází méně často, což může vést ke vzniku jemných linek a vrásek. Retinol pomáhá urychlit tento proces výměny a podporuje čistší a hladší pleť. Dostává se také hlouběji do pokožky, kde podporuje tvorbu kolagenu a dále zlepšuje kvalitu pleti.Podle studie provedené v roce 2019 používání přípravku obsahujícího retinol již po 8 týdnech používání výrazně snížilo výskyt vrásek u respondentů.

Pomáhá při hyperpigmentaci

Podobně jako vitamin C je i retinol velmi účinnou látkou proti tmavým skvrnám.Bylo zjištěno, že při lokálním použití retinol zesvětluje tmavé skvrny, i když to může trvat několik měsíců. V roce 2020 byl proveden výzkum týkající se této problematiky s pozitivními výsledky - jižpo 12 týdnech byla zaznamenána pozitivní změna, pokud jde o hyperpigmentaci a nerovnoměrný tón pleti.

Vitamin E

Vitamin E je v tucích rozpustná esenciální živina s protizánětlivými účinky. Vitamin E podporuje imunitní systém, funkci buněk a zdraví pokožky. Je to antioxidant, který účinně bojuje proti účinkům volných radikálů.

Chrání pokožku před volnými radikály

Jak již bylo zmíněno, vitamin E je antioxidant. Antioxidanty pomáhají odstraňovat volné radikály, a tím zabraňují oxidačnímu poškození buněk.Volné radikály vytrhávají elektrony ze všeho, co jim přijde do cesty, včetně DNA, kožních bílkovin, pojivových tkání a buněčných membrán. Vitamin E tuto aktivitu volných radikálů potlačuje, a tím chrání pokožku.

Hydratuje pokožku a posiluje kožní bariéru

Kromě toho, že vitamín E působí jako silný antioxidant, je na rozdíl od většiny antioxidantů také velmi hydratační molekulou, protože působí jako zvlhčující látka (absorbuje vodu do pokožky) a zvláčňující látka (zadržuje vodu v pokožce).To znamená, že lokálně může být velmi užitečný při různých kožních onemocněních i při obnově pokožky. Pomáhá při různých typech obnovy buněk od poškození sluncem až po podporu hojení jizev nebo popálenin.

Vitamin F

Vitamin F se skládá ze dvou esenciálních mastných kyselin. Jedná se o kyselinu alfa-linolenovou (ALA) - omega-3 mastnou kyselinu, a kyselinu linolovou (LA) - omega-6 mastnou kyselinu. Obě jsou velmi důležité a hrají významnou roli při udržování zdraví naší pokožky.

Snižuje zánět

Vitamin F může pomoci při některých zánětlivých stavech kůže, jako je dermatitida a lupénka, protože pomáhá snižovat zánět, regulovat zdravou funkci buněk a nadměrnou ztrátu vody.

Udržuje vlhkost

Vitamín F, který je rovněž tvořen esenciální mastnou kyselinou omega-6, je hydratační složkou.Vitamín F se při použití na pokožku přeměňuje na ceramidy, skupinu lipidů, které pomáhají vytvářet kožní bariéru a pomáhají pokožce udržovat vlhkost.Acerola je vynikajícím přírodním zdrojem vitaminu C.Toto sérum obsahuje řadu velmi užitečných účinných látek, jak jste si mohli přečíst výše. Je vhodný pro každodenní použití jako součást ranní nebo večerní rutiny podle vašich preferencí.

Složení: Aqua, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glycerin, Polysorbate 20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, Malpighia Glabra Fruit Extract, Diethylhexyl Syringylidenemalonate, Triglycerid kaprylový/kapricový, polymethylmetakrylát, kyselina citronová, xanthanová guma, PEG-20 glyceryllaurát, trikaprilin, EDTA disodná, fenoxyethanol, ethylhexylglycerin, BHT, benzoan sodný, sorban draselný, parfém.

Balení: 30 ml

Doporučené použití: Očistěte pleť jemným čisticím přípravkem a osušte ji. Poté použijte své oblíbené tonikum a naneste sérum v tenké vrstvě. Na závěr naneste svůj oblíbený hydratační krém a nezapomeňte na krém s ochranným faktorem SPF (sluneční filtr) pro ranní péči.

Upozornění: Tento výrobek je určen pouze pro vnější použití. Skladujte v suchu a mimo dosah malých dětí.

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: