Ashwagandha BIO 145 kapslí

 

Krátký popis: Ashwagandha pomáhá zmírňovat stres, pocity úzkosti a pozitivně ovlivňuje rychlejší regeneraci organismu.

Balení: 145 kapslí s 500 mg sušené ashwagandhy

Hmotnost: 87 g

Doporučené dávkování: 1 kapsle denně s dostatečným množstvím vody. Doporučená denní dávka (jedna kapsle) obsahuje 500 mg sušené ashwagandhy.

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Ve výjimečných případech může být dodací lhůta prodloužena na 10 pracovních dnů. V případě zájmu o délku skutečné dodací lhůty nás prosím kontaktujte.

Můžeme doručit do:
29.4.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 141223
Značka: Nakup Zdrave
259 Kč
Kategorie: NZ produkty

Ashwagandha BIO

Ashwagandha neboli indický ženšen (Withania Somnifera) je rostlina, která patří do skupiny adaptogenních rostlin, které jsou známé svými zdravotními účinky, pokud se užívají ve formě čajů, prášků, tinktur a doplňků stravy nebo v surové formě.Je také velmi oblíbenou rostlinou v indické ájurvédě, především díky svým pozitivním účinkům při stresu nebo úzkosti.Náš produkt obsahuje sušenou Ashwagandhu v BIO kvalitě pro co nejlepší účinky.

Hlavní pozitiva užívání Ashwagandhy:

Zmírňuje stres

Patří totiž do skupiny adaptogenních rostlin a adaptogen je látka, která pomáhá tělu vyrovnat se se stresem. Pomáhá kontrolovat stresové mediátory včetně proteinů tepelného šoku a kortizolu. Podle studie provedené v roce 2020 bylo prokázáno, že pouhých 240 mg ashwagandhy může do značné míry snížit stres. Účinek se v tomto případě dostavil během dvou měsíců nepřetržitého užívání.

Zlepšuje kvalitu spánku

Účinek ashwagandhy na spánek zkoumalo několik studií. Jeden z nich byl proveden na respondentech ve věkovém rozmezí 60 až 85 let, kteří užívali 600 mg ašvagandy denně po dobu 12 týdnů a zaznamenali výrazné zlepšení kvality spánku a duševní bdělosti po probuzení.Pokud máte problémy se spánkem, doporučujeme užívat minimálně 600 mg Ashwagandhy po dobu nejméně 8 týdnů, abyste viděli výsledky.

Podporuje fyzickou sílu a budování svalů

Několik studií potvrdilo, že lidé po užívání ašvagandy dosahovali lepších výsledků při tréninku a výrazně se zlepšila regenerace jejich svalů. Tyto studie testovaly účinek Ashwagandhy od užívání 120 mg denně až po 1250 mg denně. Nejlepších výsledků bylo dosaženo při užívání 240 mg až 600 mg Ashwagandhy denně po dobu minimálně 8 týdnů.

Pomáhá snižovat množství tuku

Kromě příznivých účinků na svaly výše uvedené studie také prokázaly, že Ashwagandha může snížit procento tuku v těle a také snížit hladinu cholesterolu.

Zlepšuje paměť a fungování mozku

Studie provedená v roce 2017 na 50 dospělých ukázala, že 600 mg ašvagandy po 8 týdnech užívání výrazně zlepšuje okamžitou i celkovou paměť, pozornost a rychlost zpracování informací.

Snižuje hladinu cukru v krvi

Některé sloučeniny v Ashwagandha, včetně jedné z nich, která se nazývá withaferin A (WA), mají silnou antidiabetickou aktivitu a mohou pomoci stimulovat vaše buňky k přijímání glukózy z krevního oběhu. Snižují také hladinu cukru v krvi, inzulínu, krevních lipidů a markerů oxidačního stresu.Výzkumníci tyto informace potvrdili na základě 24 studií na toto téma, z nichž 5 byly klinické studie. Více informací si můžete přečíst po kliknutí sem.

Podporuje zdraví srdce

V roce 2015 byla provedena studie o vlivu ašvagandy na srdce a kardiovaskulární systém. Respondenty byli zdraví, sportovně založení lidé, kteří užívali 300 mg vysoce kvalitní Ashwagandhy po dobu 12 týdnů.Bylo potvrzeno, že Ashwagandha může zvýšit VO2 max, což je maximální množství kyslíku, které přijmete během fyzické námahy. Tyto hodnoty se používají při měření kardiorespirační vytrvalosti - jak dobře srdce a plíce dodávají kyslík do svalů během fyzické aktivity. Vyšší hodnoty VO2 max tedy mohou ukazovat na zdravé srdce, které za těchto okolností dobře funguje.

Zvyšuje hladinu testosteronu u mužů

Ashwagandha může zvyšovat hladinu testosteronu, což souvisí i s jejím pozitivním vlivem na budování svalů. Rovněž vyrovnává hormonální hladinu reprodukčních hormonů, a tím podporuje plodnost.S ohledem na tuto vlastnost Ashwagandhy provedli studii na 43 mužích s nadváhou ve věkovém rozmezí 40 až 70 let. První výsledky se dostavily po 8 týdnech, ale maximálního účinku bylo dosaženo po 16 týdnech. Příjem ašvagandy byl spojen s 18% zvýšením DHEA-S (hormon, který pomáhá tělu při tvorbě testosteronu) a 14,7% zvýšením testosteronu ve srovnání s placebem.

Komu doporučujeme Ashwagandhu?

Ashwagandha se doporučuje zejména lidem s aktivním životním stylem, náročným zaměstnáním a velkým stresem v pracovním či osobním životě. Ashwagandha zajišťuje klidnější a hlubší spánek, zmírňuje pocity stresu a úzkosti a podporuje energii a rychlejší regeneraci.

Účinky: po 8-12 týdnech užívání.

Složení: sušená ashwagandha, hydroxypropylmethylcelulóza (obal kapsle)

Balení: 145 kapslí s 500 mg sušené ashwagandhy

Hmotnost: 87 g

Doporučené dávkování: 1 kapsle denně s dostatečným množstvím vody. Doporučená denní dávka (jedna kapsle) obsahuje 500 mg sušené ashwagandhy.

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora Ashwagandha Bio 145 kapsli 7.10.2023 07:49
Koupil jsem před 3 měsíci tenkrát stala třináctet mohu vřele doporučit.