Chondro Complex 145 kapslí

 

Stručný popis: Chondro Complex je formulován pro co nejúčinnější podporu kloubů, kostí a chrupavek. Obsahuje MSM, chondroitin, glukosamin a vitamin C.

Balení: 145 kapslí s 200 mg MSM, 100 mg chondroitinu, 100 mg glukosaminu a 100 mg vitaminu C.

Hmotnost: 87 g.

Doporučené dávkování: 2 až 4 tobolky denně zapít dostatečným množstvím vody. 4 tobolky v případě vyššího věku, vyšší hmotnosti nebo silnějších bolestí.
Upozornění: není náhradou pestré a vyvážené stravy a není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí.
 

Můžeme doručit do:
20.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 146025
Značka: Nakup Zdrave
435 Kč
Kategorie: NZ produkty

Chondro Complex

Bolestivé klouby, fyzicky náročná práce nebo naopak sedavý způsob života s minimem pohybu - to jsou problémy a situace, které se týkají většiny lidí. Na pomoc při řešení těchto problémů jsme vytvořili produkt s názvem Chondro Complex.Chondro Complex je produkt, ve kterém jsme zkombinovali MSM, chondroitin a glukosamin a přidali jsme také vitamin C pro lepší vstřebávání těchto látek. MSM, chondroitin a glukosamin mají pozitivní vliv na zdraví kloubů a kostí i samostatně, ale vzájemně se výborně doplňují a zvyšují svou účinnost.Podívejme se blíže na jednotlivé účinné látky.

MSM

MSM neboli methylsulfonylmethan je přirozeně se vyskytující sloučenina, která se nachází v potravinách, jako je čerstvá zelenina, maso a mléčné výrobky. Většinou ho však nepřijímáme dostatečné množství z potravy, a proto se doporučuje užívat ho ve formě doplňků stravy.

Pomáhá při léčbě osteoartrózy a bolesti kloubů

Osteoartróza je onemocnění, kterým trpí miliony lidí. Jedná se o poškození chrupavky v jednom nebo více kloubech. Nejčastěji postihuje kolena, kyčle, dolní část zad, ruce a prsty. Může způsobovat bolest, ztuhlost a otok.Několik studií se zabývalo účinkem MSM na bolest kloubů. Jeden z nich pracoval se 100 pacienty staršími 50 let. Rozdělili je do dvou skupin – jedné podávali MSM a druhé pouze placebo. Životní styl respondentů byl přibližně stejný, pokud jde o pití alkoholu a kouření, a také průměrný věk byl téměř stejný, kolem 68 let. Doplněk MSM obsahoval také vitamin C, kolagen a výtažky z neemu a korydalisu. Výsledky ukázaly, že u lidí, kteří užívali MSM po dobu 12 týdnů, došlo ke zlepšení bolesti kloubů, ztuhlosti a otoků ve srovnání s těmi, kteří užívali placebo.Další studie byla provedena na 100 pacientech, každý z nich měl osteoartrózu kyčelního nebo kolenního kloubu. Fungovalo to s větší dávkou MSM, konkrétně 6 gramů po dobu 26 týdnů. U skupiny, která užívala MSM, došlo ke zlepšení příznaků osteoartrózy a k lepšímu výkonu při každodenních činnostech než u skupiny, která užívala placebo.

Glukosamin

Glukosamin je sloučenina, která se přirozeně vyskytuje v těle, zejména v chrupavce. Je k dispozici také ve formě doplňku stravy. Běžně se používá k léčbě bolesti kloubů a osteoartrózy a studie potvrdily, že pomáhá obnovovat poškozenou chrupavku a snižovat zánět v kloubech.

Chondroitin

Chondroitin je komplexní sacharid, který je hlavní složkou chrupavky, tkáně vyplňující klouby. Pomáhá udržovat pružnost a hydrataci chrupavky, což může snížit bolest a zánět u lidí s osteoartrózou Často se používá jako doplněk stravy díky svým protizánětlivým a bolest zmírňujícím vlastnostem.Chondroitin se obvykle užívá ve formě kapslí nebo prášku a často se kombinuje s glukosaminem.

Vitamin C

Vitamin C napomáhá vstřebávání MSM, chondroitinu a glukosaminu tím, že podporuje tvorbu kolagenu. Kolagen je bílkovina, která tvoří významnou část chrupavky a je potřebná pro tvorbu a obnovu pojivové tkáně v těle. Vitamin C je nezbytným kofaktorem při syntéze kolagenu, což znamená, že je pro tento proces nezbytný. Kromě toho má vitamin C antioxidační vlastnosti, které mohou pomoci snížit zánět a chránit klouby před poškozením. Podporou tvorby kolagenu a zmírněním zánětu může vitamin C zvýšit účinnost MSM, chondroitinu a glukosaminu při podpoře zdraví kloubů.V tomto produktu je malé množství vitaminu C, jehož funkcí je pouze napomáhat trávení účinných látek. Nepovažujte tento produkt za plnohodnotnou náhradu vitaminu C. Pokud máte zájem o samostatný produkt s vitamínem C, klikněte zde.

Složení: MSM, chondroitin, glukosamin, vitamin C, hydroxypropylmethylcelulóza (obal kapsle).

Balení: 145 kapslí s 200 mg MSM, 100 mg chondroitinu, 100 mg glukosaminu a 100 mg vitaminu C.

Hmotnost: 87 g.

Doporučené dávkování: 2 až 4 tobolky denně zapít dostatečným množstvím vody. 4 tobolky v případě vyššího věku, vyšší hmotnosti nebo silnějších bolestí.

Upozornění: není náhradou pestré a vyvážené stravy a není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí. 

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: