Korejský ženšen 145 kapslí

 

Stručný popis: Korejský ženšen dokáže zmírnit chronickou únavu, zlepšit kognitivní funkce, posílit imunitní systém a má mnoho dalších přínosů pro lidský organismus.

Balení: 145 kapslí s 373,5 mg extraktu korejského ženšenu 4:1

Hmotnost: 74,7 g

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Můžeme doručit do:
20.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 141330
Značka: Nakup Zdrave
439 Kč
Kategorie: NZ produkty

Korejský ženšen

Korejský ženšen je již po staletí oblíbenou rostlinou tradiční čínské medicíny. Jeho síla spočívá ve vysokém obsahu ginsenosidů. Existuje několik druhů ženšenu, ale korejský ženšen obsahuje nejvíce ginsenosidů.Při výběru konkrétního produktu je nesmírně důležité prozkoumat jeho složení, protože mnoho produktů obsahuje velmi nízký podíl ženšenu, který nemá žádoucí účinky na lidské zdraví. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, je optimální zvolit produkt, kde je ženšen uveden jako první složka a neobsahuje mnoho zbytečných složek.

Hlavní výhody užívání korejského ženšenu:

Úleva od chronické únavy

Několik studií zkoumalo vlastnost ženšenu, který může dodávat energii a zmírňovat pocit únavy. Jedné z těchto studií se zúčastnili pacienti s rakovinou. Jedním z vedlejších účinků chemoterapie je chronická únava. Zkoumali pocity 300 pacientů, polovině byl podáván ženšen a polovině placebo. Studie trvala 8 týdnů, ale i po prvních 4 týdnech udělali kontrolní vyšetření, kdy stále nebyly mezi skupinami žádné významné rozdíly. Skutečné výsledky se dostavily po 8. týdnu, kdy již byl rozdíl mezi skupinami viditelný a měřitelný, únava klesla o polovinu ve skupině, kde užívali ženšen.

Zlepšení kognitivních funkcí

Ženšen může zlepšit myšlení. Jedna americká studie zjistila, že ženšen může snižovat oxidační stres v těle a díky této schopnosti může zlepšovat kognitivní funkce.Vědci věnovali pozornost také tématu Alzheimerovy choroby a vlivu ženšenu na toto onemocnění. Přestože vzorek této studie byl malý (pouze 14 pacientů), výsledky jsou pozitivní a poskytují dobrý základ pro další studie. Pacienti dostávali 4,5 gramu korejského červeného ženšenu po dobu 12 týdnů. Studie dospěla k závěru, že korejský červený ženšen pomáhá zlepšovat funkci čelních mozkových laloků.

Snížená hladina cukru v krvi

Studie z roku 2014 naznačuje, že ženšen může pomáhat snižovat hladinu cukru v krvi a pomáhat při léčbě cukrovky. Ginsenosidy mohou ovlivňovat produkci inzulínu ve slinivce břišní a zlepšovat inzulínovou rezistenci jinými mechanismy.Podobný přínos ženšenu pro snížení hladiny cukru v krvi prokázala i další studie z roku 2014. Někteří účastníci užívali každý den 2,7 gramu fermentovaného červeného ženšenu, zatímco jiní užívali placebo. Výzkumníci zjistili, že ženšen účinně snižoval hladinu cukru v krvi a zvyšoval hladinu inzulinu po jídle ve srovnání s placebem.

Posílení imunitního systému

Existuje několik studií, které potvrzují, že ženšen má pozitivní vliv na imunitní systém. Jeden z nich zkoumal imunitu pacientů s rakovinou po léčbě, kdy byl jejich imunitní systém oslaben. V tomto případě lidé konzumovali 5 400 mg ženšenu po dobu 2 let, což je dlouhá doba, ale jedná se o nadměrně oslabený imunitní systém. Zajímavé je, že u těchto osob došlo k výraznému zlepšení imunitních funkcí a nižšímu výskytu příznaků chemoterapie.Pokud se nejedná o tak extrémní případ a závažné onemocnění, výsledky se dostaví mnohem rychleji a s nižší dávkou ženšenu.

Protizánětlivé účinky

Několik studií potvrdilo, že ginsenosidy mají protizánětlivé účinky, nejnovější studie je z roku 2020. Řešení a léčba zánětů v těle jsou nesmírně důležité, protože malé, téměř nepostřehnutelné záněty mohou být příčinou vzniku závažných onemocnění, jako je cukrovka, rakovina, různá kardiovaskulární a neurologická onemocnění.Konzumace ženšenu je ideální prevencí proti výše uvedeným onemocněním. Současně s tím, jak ženšen léčí a snižuje zánět v těle, zvyšuje také antioxidační aktivitu buněk

Doporučené dávkování: 500 až 1000 mg.Ženšen může být nejúčinnější, pokud se užívá v cyklech. Doporučujeme užívat pravidelně po dobu 2-3 týdnů, poté udělat týdenní přestávku a znovu užívat 2-3 týdny a cykly opakovat.

Účinky: po 8-12 týdnech užívání.

Složení: extrakt korejského ženšenu 4:1, oxid křemičitý, hydroxypropylmethylcelulóza (obal kapsle).

Balení: 145 kapslí s 373,5 mg extraktu korejského ženšenu 4:1

Hmotnost: 74,7 g

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně s dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: