Kurkumin + zázvor 145 kapslí

 

Stručný popis: Kurkumin se zázvorem je účinnou kombinací pro snížení zánětů v těle, pro posílení imunity díky vysokému obsahu antioxidantů a pro zlepšení metabolismu.

Balení: 145 kapslí s 300 mg zázvoru a 200 mg kurkuminu

Hmotnost: 87 g

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Není náhradou pestré a vyvážené stravy. Tento výrobek není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí.

Můžeme doručit do:
20.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 142888
Značka: Nakup Zdrave
489 Kč
Kategorie: NZ produkty

Kurkumin + zázvor

Kurkuma, zejména jako koření, je v kuchyni často používanou ingrediencí a pravděpodobně ji dobře znáte.Znáte však také účinnou látku kurkumy, která se nazývá kurkumin? Kurkumin je po staletí jednou z oblíbených látek v indické ájurvédě a stává se oblíbenou látkou i v západní medicíně, především díky svým pozitivním účinkům na zmírnění bolesti a zánětu v těle.

Hlavní přínosy kurkuminu

Má protizánětlivé účinky

V roce 2016 byl proveden systematický přehled studií zaměřených na účinek kurkuminu na příznaky osteoartrózy. Bylo zjištěno, že pouhých 800 mg kurkuminu denně snižuje bolest a zánět způsobený osteoartrózou stejně jako nesteroidní protizánětlivé léky, jako je ibuprofen. Další studie z roku 2016 naznačuje, že kurkumin může pomoci předcházet bolesti a nepříjemným příznakům revmatoidní artritidy.Podle studie z roku 2017 se ukazuje, že již 400 až 600 mg kurkuminu denně má schopnost zmírnit příznaky zánětu v těle.

Působí jako silný antioxidant

Díky svým silným antioxidačním schopnostem má pozitivní účinky na činnost jater. Podle studií se zdá, že antioxidační účinek kurkuminu je tak silný, že může zabránit poškození jater toxiny.

Má pozitivní účinky na metabolismus

Kurkumin je také předmětem zkoumání vědců v souvislosti s metabolickým syndromem (MetS). MetS je komplexní syndrom, který zahrnuje inzulinovou rezistenci, hyperglykémii, hypertenzi, nízkou hladinu cholesterolu v lipoproteinech o vysoké hustotě (HDL-C), zvýšenou hladinu cholesterolu v lipoproteinech o nízké hustotě (LDL-C), zvýšené triglyceridy a obezitu.Část účastníků studie konzumovala po dobu 8 týdnů 1000 mg kurkuminu a 10 mg piperinu, zatímco druhá část dostávala placebo tablety. Bylo prokázáno, že kurkumin zmírňuje některé aspekty MetS tím, že zlepšuje citlivost na inzulín, potlačuje adipogenezi a snižuje zvýšený krevní tlak, zánět a oxidační stres. Kromě toho existují důkazy, že kurkuminoidy modulují expresi genů a aktivitu enzymů zapojených do metabolismu lipoproteinů, což vede ke snížení triglyceridů a cholesterolu v plazmě.

Může snížit riziko vzniku rakoviny

Vědci zkoumají účinek kurkuminu na rakovinné buňky již řadu let. Studií přibývá, ale existují důkazy, že kurkumin má ochranné účinky proti rakovině slinivky břišní, rakovině prostaty a mnohočetnému myelomu.Vědci zjistili, že kurkumin je cytotoxický vůči různým nádorovým buňkám. Účinek kurkuminu závisí na typu buňky, koncentraci kurkuminu a délce léčby. Hlavním mechanismem, kterým kurkumin vyvolává cytotoxicitu, je indukce apoptózy. Kurkumin má také potenciál bránit rozvoji a progresi rakoviny tím, že působí na více kroků v procesu nádorového bujení. Působí jako blokátor nádorových buněk.

Zázvor

Zázvor je ve většině domácností zavedenou ingrediencí již po staletí. Kromě toho, že se používá jako koření, se používá také při nevolnosti, bolestech žaludku a dalších zdravotních potížích.

Má pozitivní vliv na metabolismus

Podle přehledu studií z roku 2018 byl zkoumán vliv zázvoru na plyny, které se tvoří ve střevním traktu během trávení. Tento výzkum naznačuje, že enzymy obsažené v zázvoru mohou pomoci rozložit a vyloučit tyto plyny, a tím ulevit od nepříjemných pocitů.Výzkumy navíc ukazují, že zázvor může pomoci zvýšit pohyb v trávicím traktu. Zázvor má také příznivý vliv na enzym zvaný pankreatická lipáza, který podporuje trávení v tenkém střevě.

Pomáhá posilovat imunitní systém

Komplexní průřezová studie z roku 2017 naznačila, že každodenní konzumace zázvoru může posílit imunitní systém. To může chránit před chronickými onemocněními a podpořit zotavení z jiných nemocí, jako je nachlazení nebo chřipka.

Pomáhá při prevenci kardiovaskulárních onemocnění

Studie z roku 2017, které se zúčastnilo 4 628 osob, zjistila, že každodenní konzumace zázvoru může chránit mimo jiné před ischemickou chorobou srdeční, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, hyperlipidémií, cerebrovaskulárním onemocněním a ztukovatěním jater. Autoři došli k závěru, že zázvor může mít potenciál jako preventivní léčba.

Může snížit oxidační stres v těle

Zázvor je vynikajícím zdrojem antioxidantů. Díky této vlastnosti může snižovat oxidační stres v těle. Oxidační stres, jak jsme se zmínili výše, může časem způsobit mnoho zdravotních problémů. Riziko vzniku těchto zdravotních problémů lze eliminovat pomocí zázvoru. Tuto skutečnost potvrdil přehled více než 100 studií.Zázvor je obecně bezpečný, doporučená denní dávka je až 4 g. Obvyklá dávka je 250 mg až 1 000 mg denně.

Složení: zázvor, kurkumin, hydroxypropylmethylcelulóza (obal kapsle)

Balení: 145 kapslí s 300 mg zázvoru a 200 mg kurkuminu

Hmotnost: 87 gDoporučené dávkování: 2 kapsle denně zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Není náhradou pestré a vyvážené stravy. Tento výrobek není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí.

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: