Kyselina hyaluronová a kolagen 145 kapslí

 

Stručný popis: Účinná kombinace dvou klinicky testovaných přírodních látek pro zdravé kosti, chrupavky a klouby.

Balení: 145 kapslí s 340 mg kolagenu, 80 mg kyseliny hyaluronové a 10 mg vitaminu C

Hmotnost: 76,9 g

Doporučené dávkování: 1-2 kapsle denně zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Tento produkt nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Můžeme doručit do:
27.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 3563
Značka: Nakup Zdrave
479 Kč
Kategorie: NZ produkty
Kyselina hyaluronová a kolagen unikátní spojení organických látek na podporu kloubů, maziv, chrupavek, udržení mladistvého a zdravého vzhledu pokožky.:

Kyselina hyaluronová a kolagen

Kyselina hyaluronová i kolagen jsou dobře známé a osvědčené přírodní látky. Pro většinu lidí jsou tyto pojmy známé již mnoho let. Věděli jste však, jaké jsou konkrétní výhody a jak kombinace kyseliny hyaluronové a kolagenu funguje?

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je látka, která se přirozeně vyskytuje v kůži, očích a kloubech. Jeho hlavní funkcí je zadržovat vodu v tkáňových buňkách a udržovat oči vlhké. Kyselina hyaluronová je klíčovou složkou synoviální tekutiny, která zajišťuje, že klouby a kosti mají při pohybu dostatek mazu, a tím je chrání před poraněním.Lidské tělo si dokáže kyselinu hyaluronovou vyrobit, ale s přibývajícím věkem její hladina neustále klesá, proto se doporučuje užívat ji ve formě doplňků stravy.

Zmírňuje příznaky osteoartrózy

Co je to osteoartróza? Při osteoartróze jsou klouby méně pohyblivé v důsledku degradace chrupavky. Kvalita kyseliny hyaluronové v synoviální tekutině je snížena a dochází k příměsi zánětlivých molekul. To může mít za následek bolest nebo otok.Ve Spojených státech bylo provedeno několik studií zaměřených na vliv doplňků stravy s kyselinou hyaluronovou na příznaky osteoartrózy. Jedna studie zkoumala po dobu 3 měsíců 40 pacientů s nadváhou, kteří trpěli osteoartrózou kolene. Polovina pacientů užívala doplněk stravy a druhá polovina placebo tablety. Bylo potvrzeno, že již 80 mg kyseliny hyaluronové denně po dobu 3 měsíců výrazně zlepšuje bolest a zmírňuje příznaky.Další studie z roku 2015 zkoumala 72 pacientů rovněž s osteoartrózou kolene. Skupinu také náhodně rozdělili, polovina dostávala kyselinu hyaluronovou a druhá polovina placebo. Tato studie trvala měsíc, přičemž pacienti užívali 225 mg kyseliny hyaluronové v prvních dvou týdnech a pouze 150 mg v posledních dvou týdnech. Osoby, které dostávaly kyselinu hyaluronovou, měly nižší skóre bolesti a lepší kvalitu spánku než osoby ve skupině s placebem. Také používali méně léků proti bolesti.Protože tělo přirozeně produkuje kyselinu hyaluronovou, tato látka jen zřídka způsobuje závažné vedlejší účinky nebo alergické reakce.

Kolagen

Co je to vlastně kolagen? Kolagen je nejrozšířenější bílkovina v lidském těle, která se nachází v kostech, svalech, kůži a šlachách. Je základní složkou pojivové tkáně a hraje klíčovou roli při udržování tělesných buněk pohromadě. Dodává také pleti pevnost a pružnost.Kolagen se v lidském těle vyskytuje ve velkém množství. Podle některých starších výzkumů tvoří kolagen jednu třetinu bílkovin v lidském těle a tři čtvrtiny suché hmotnosti kůže. Nicméně, jak jsme již zmínili u kyseliny hyaluronové, s přibývajícím věkem tělo přirozeně produkuje stále méně kolagenu. Tento úbytek je optimálně kompenzován konzumací doplňků stravy s obsahem kolagenu.

Zmírňuje bolesti kloubů

V roce 2018 vědci zveřejnili výsledky studie, které se zúčastnilo 120 lidí, z nichž polovina užívala po dobu 90 dnů doplňky stravy s kolagenem a dalšími látkami, zatímco ostatní užívali placebo. U těch, kteří užívali kolagen, se bolest kloubů snížila o 43 % a pohyblivost kloubů se zlepšila o 39 %.

Vitamin C

Náš produkt obsahuje také vitamin C, který pomáhá tělu syntetizovat kolagen. Díky tomu se kolagen dostává do těla rychleji a efektivněji a výsledky se dostavují rychleji. Také vitamin C zajišťuje funkčnost a pevnost kolagenu. V tomto produktu je množství vitaminu C malé, jeho funkcí je pouze napomáhat trávení účinných látek. Nepovažujte tento produkt za plnohodnotnou náhradu vitaminu C.Kyselina hyaluronová a kolagen mohou také samostatně zmírňovat bolest kloubů a kostí, ale jejich fungování je odlišné, takže v této nabízené kombinaci fungují dokonale. To je způsobeno tím, že kyselina hyaluronová pomáhá syntetizovat kolagen, aby ho tělo mohlo co nejefektivněji využít.

Maximalizuje tak účinnost užívání kolagenu.Tento produkt doporučujeme, pokud již máte problémy s klouby a kostmi nebo pokud vaše práce zatěžuje klouby a kosti a chcete bolesti v budoucnu předejít.

Složení: hydrolyzovaný vepřový kolagen, hyaluronát sodný, vitamín C, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsuly)

Balení: 145 kapslí s 340 mg kolagenu, 80 mg kyseliny hyaluronové a 10 mg vitaminu C

Hmotnost: 76,9 g

Doporučené dávkování: 1-2 kapsle denně zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Tento produkt nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.


Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
L Avatar autora Denní množství látek v 1 tabletě 28.1.2024 12:41
Z textu není patrné, zda množství látek Vámi uváděných, tj. 340 mg kolagenu, 80 mg kyseliny hyaluronové a 10 mg vitaminu C obsahuje 1 tableta nebo 2 tablety.
A Avatar autora Denní množství látek v 1 tabletě 11.2.2024 17:29
Dobrý deň, toto množstvo obsahuje 1 kapsula.
M Avatar autora Jaký kolagen to obsahuje? 19.1.2024 07:25
Dobrý den. Tento přípravek obsahuje mořský nebo hovězí nebo vepřový kolagen? Nikde jsem to nenašel. Děkuji za odpověd.
A Avatar autora Jaký kolagen to obsahuje? 11.2.2024 17:30
Dobrý deň, Zloženie: hydrolyzovaný bravčový kolagén, hyaluronát sodný, vitamín C, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsule)