Kyselina hyaluronová 145 kapslí

 

Stručný popis: Kyselina hyaluronová zmírňuje bolesti kloubů a díky svým hydratačním vlastnostem zajišťuje krásný a mladistvý vzhled pleti.

Balení: 145 kapslí obsahujících 200 mg kyseliny hyalurónovej se 100 mg vitamínu C

Hmotnost: 87 g

Doporučené dávkování: 1 - 2 kapsle denně s dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Můžeme doručit do:
27.2.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 141980
Značka: Nakup Zdrave
439 Kč
Kategorie: NZ produkty

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je látka, která se přirozeně vyskytuje v kůži, očích a kloubech. Jeho hlavní funkcí je zadržovat vodu v tkáňových buňkách a udržovat oči vlhké. Kyselina hyaluronová je klíčovou složkou synoviální tekutiny, která zajišťuje, že klouby a kosti mají při pohybu dostatek mazu, a tím je chrání před poraněním.Lidské tělo si dokáže kyselinu hyaluronovou vyrobit, ale s přibývajícím věkem její hladina neustále klesá, proto se doporučuje užívat ji ve formě doplňků stravy.

Zmírňuje příznaky osteoartrózy

Co je to osteoartróza? Při osteoartróze jsou klouby méně pohyblivé v důsledku degradace chrupavky. Kvalita kyseliny hyaluronové v synoviální tekutině je snížena a dochází k příměsi zánětlivých molekul. To může mít za následek bolest nebo otok.Ve Spojených státech bylo provedeno několik studií zaměřených na vliv doplňků stravy s kyselinou hyaluronovou na příznaky osteoartrózy. Jedna studie zkoumala po dobu 3 měsíců 40 pacientů s nadváhou, kteří trpěli osteoartrózou kolene. Polovina pacientů užívala doplněk stravy a druhá polovina placebo tablety.

Bylo potvrzeno, že již 80 mg kyseliny hyaluronové denně po dobu 3 měsíců výrazně zlepšuje bolest a zmírňuje příznaky.Další studie z roku 2015 zkoumala 72 pacientů rovněž s osteoartrózou kolene. Skupinu také náhodně rozdělili, polovina dostávala kyselinu hyaluronovou a druhá polovina placebo. Tato studie trvala měsíc, přičemž pacienti užívali 225 mg kyseliny hyaluronové v prvních dvou týdnech a pouze 150 mg v posledních dvou týdnech. Osoby, které dostávaly kyselinu hyaluronovou, měly nižší skóre bolesti a lepší kvalitu spánku než osoby ve skupině s placebem. Také používali méně léků proti bolesti.Protože tělo přirozeně produkuje kyselinu hyaluronovou, tato látka jen zřídka způsobuje závažné vedlejší účinky nebo alergické reakce.

Pomáhá rychlejšímu hojení ran

Kyselina hyaluronová je hlavní složkou extracelulární matrix a je považována za jeden z klíčových faktorů v procesu regenerace tkání. Studie z roku 2016 ukazuje, že kyselina hyaluronová může pomoci snížit zánět a urychlit obnovu tkání při hojení ran.

Zmírňuje jemné linky a vrásky

Kyselina hyaluronová má vynikající hydratační vlastnosti a vysokou schopnost zadržovat vodu, zejména v lidské pokožce.V roce 2017 byla provedena studie zkoumající účinek kapslí s kyselinou hyaluronovou na vrásky a celkový vzhled pleti. Studie se zúčastnilo 60 respondentů, mužů i žen, ve věkovém rozmezí 22 až 59 let. Skupina byla náhodně rozdělena na 2 části. První polovina dostávala tobolky s kyselinou hyaluronovou a druhá polovina placebo tobolky. Respondenti užívali 120 mg kyseliny hyaluronové po dobu 12 týdnů. Vrásky byly hodnoceny pomocí obrazové analýzy replik kožních vrásek a stav kůže byl hodnocen pomocí dotazníkového šetření. V průběhu studie vykazovala skupina s kyselinou hyaluronovou lepší poměr plochy vrásek a objemu vrásek než skupina s placebem. Po 8 týdnech užívání se u skupiny s kyselinou hyaluronovou projevily výrazně jemnější vrásky ve srovnání se skupinou s placebem.Na základě dalších studií lze vyhodnotit, že kyselina hyaluronová má účinky proti stárnutí. V porovnání s účastníky, kteří kyselinu nepoužívali, došlo ke snížení hloubky vrásek až o 40 % a ke zvýšení pevnosti a pružnosti pleti až o 55 %.

Pomáhá zmírnit příznaky ekzému

Kyselina hyaluronová může pomoci zlepšit příznaky mírného až středně těžkého ekzému. V závažných případech doporučujeme vyhledat dermatologickou pomoc.Ve studii z roku 2011 dostávala část účastníků pěnu s kyselinou hyaluronovou, druhá část krém s ceramidy. Pěna s kyselinou hyaluronovou dosáhla statisticky významného zlepšení celkové závažnosti ekzému ve 2. týdnu, zatímco ceramidový krém nikoli.

Křemelina

Slyšeli jste někdy o této látce? Křemelina je přírodní chemická směs křemíku a kyslíku, která se používá v mnoha výrobcích jako protispékavá látka. Najdete ho ve vodě, zelenině, ovsu a hnědé rýži.Studií o prospěšnosti oxidu křemičitého je méně. Existující studie však zkoumaly a potvrdily pozitivní vliv na příznaky osteoporózy, na různá kardiovaskulární onemocnění, na problémy trávicího systému a na kvalitu vlasů a nehtů.Ačkoli se vám tento název může zdát neznámý, oxid křemičitý je přírodní sloučenina. Mnohé studie naznačují, že pokud lidé konzumují oxid křemičitý v běžných dávkách, není důvod k obavám. Křemelina nezpůsobuje žádné potíže až do 9000 mg denně. Náš produkt obsahuje 200 mg této látky v jedné kapsli.Bezpečnost oxidu křemičitého potvrdil také Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA). Více informací o jejich studii a potvrzení bezpečnosti si můžete přečíst kliknutím sem.

Vitamin C

Náš produkt obsahuje také vitamin C, který pomáhá tělu trávit kyselinu hyaluronovou. Díky tomu se kyselina hyaluronová dostává do těla rychleji a účinněji a výsledky se dostavují rychleji. V tomto produktu je množství vitaminu C malé, jeho funkcí je pouze napomáhat trávení účinných látek. Nepovažujte tento produkt za plnohodnotnou náhradu vitaminu C.Používání doplňků stravy s kyselinou hyaluronovou vám může pomoci udržet si mladistvý vzhled a řešit mnoho příznaků stárnutí. Může však také pomoci zmírnit některé zdravotní problémy, jako jsou příznaky ekzému nebo bolesti kloubů.Složení: kyselina hyaluronová, oxid křemičitý, vitamin C, hydroxypropylmethylcelulóza (obal kapsle).

Balení: 145 kapslí obsahujících 200 mg kyseliny hyalurónovej se 100 mg vitamínu C

Hmotnost: 87 g

Doporučené dávkování: 1-2 kapsle denně zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Tento výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

 

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: