Maca BIO - 145 kapslí

       

Krátký popis: Maca peruviana příznivě ovlivňuje libido, náladu, krevní tlak a fyzickou i psychickou odolnost.

Balení: 145 kapslí 580 mg Maca peruana BIO

Hmotnost: 99 g

Doporučené dávkování: 3 kapsle denně zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí. Nevhodné pro děti do 3 let a pro těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy.

Můžeme doručit do:
20.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 3796
Značka: Nakup Zdrave
319 Kč
Kategorie: NZ produkty

Maca BIO

Maca peruviana, jak už název napovídá, je rostlina, která se pěstuje v Peru v Andách. Používá se jako přísada při vaření, ale kořen maca je známý především pro své pozitivní účinky na lidské zdraví.Jak jsme již zmínili výše, nejčastěji používanou částí rostliny maca je její kořen, který obsahuje vlákninu, aminokyseliny, vitaminy a minerály.Obsahuje také další bioaktivní látky včetně makamidů, makaridinu, alkaloidů a glukosinolátů, které jsou pravděpodobně zodpovědné za léčivé účinky maca.

Hlavní výhody užívání doplňku stravy Maca

Zvyšuje libido

Nejznámějším přínosem kořene maca je jeho potenciál zvyšovat libido. Pro toto tvrzení existují vědecké důkazy.Tento fenomén se studuje již mnoho let. Studie z roku 2002 zkoumala muže ve věku 21 až 56 let po dobu 12 týdnů. Skupina byla rozdělena na tři části: někteří muži užívali tablety placeba, někteří užívali 1500 mg maky denně a někteří 3000 mg maky denně. Potvrdilo se, že u mužů, kteří užívali macu, došlo ke zvýšení libida již po 8 týdnech užívání ve srovnání se skupinou užívající placebo. Již 1500 mg maca denně po 8 až 12 týdnech užívání může zaručit požadovaný účinek.Tento jev potvrzuje i novější přehled studií z roku 2010. Tyto studie zahrnují zkoumání libida u mužů a také libida u žen po menopauze. Bylo potvrzeno, že maca má pozitivní vliv na obě studované skupiny a pomáhá zvyšovat libido.Výzkum z roku 2015 zjistil, že maca může ovlivnit frigiditu u žen, kterou často způsobují i antidepresiva po menopauze. Maca má pozitivní vliv na hormonální rovnováhu, což v konečném důsledku zlepšuje náladu, zvyšuje libido a také snižuje nutnost užívání antidepresiv.

Zvyšuje energii a pozitivně ovlivňuje vytrvalost

V roce 2009 byla provedena studie, která zkoumala vliv maca na vytrvalost a energii cyklistů na trase dlouhé 40 km. Osm účastníků absolvovalo 40kilometrovou cyklistickou trasu před a po 14denním užívání extraktu z maca a placeba v rámci randomizované studie. Závěrem je, že při 14denní suplementaci macou se dosáhlo lepšího výkonu v cyklistické časovce na 40 km ve srovnání s výsledky po užívání placeba.Tato studie však pracovala s relativně malým vzorkem, vědci zkoumají účinek maca na dalších vzorcích.

Zlepšuje náladu

Maca obsahuje flavonoidy, které zlepšují náladu a snižují úzkost. Studie z roku 2015 zkoumala náladu a pocity 29 žen, které procházejí menopauzou. Skupinu náhodně rozdělili na ženy, které užívaly macu, a ženy, které dostávaly placebo tablety. Po 12 týdnech se potvrdilo, že užívání maca do značné míry eliminuje příznaky deprese a také maca snižuje krevní tlak u těchto žen. V této studii pracovali s 3000 mg účinné látky maca denně.

Zlepšuje paměť a kognitivní funkce

Bylo provedeno několik studií týkajících se vlivu maca na paměť a učení. V roce 2014 byl publikován přehled několika studií, které potvrdily, že maca může zlepšit prostorové učení a poruchy paměti a zmírnit paměťové deficity.Bylo také potvrzeno, že maca pomáhá zlepšovat kognitivní funkce a motorickou koordinaci a může zpomalovat úbytek kognitivních funkcí související s věkem. Může pomáhat při prevenci Alzheimerovy choroby, ale studie týkající se této choroby a vlivu maca na ni jsou zatím omezené.Maca je přírodní látka a je považována za velmi bezpečnou. Obecně nebyly zjištěny žádné kontraindikace ani alergické reakce na tuto rostlinu.

Složení: koreň Maca Bio, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsle).

Balení: 145 kapslí po 580 mg Maca peruana BIO

Hmotnost: 99 g

Doporučené dávkování: 3 kapsle denně, ideálně před jídlem nebo během jídla a zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí. Nevhodné pro děti do 3 let a pro těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy.

Při nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: